Nilüfer

 

70’lı Yılların Türk müziğine kazandırılmış olan naif sesli kadını.
Kendine has yorumu, kendine özgü ifadeleri ile 70 Yıllardan itibaren Türk müziğine kazandırmış olduğu eserleri ile NİLÜFER’i sizlerle paylaşmak istedim.

Bizlere merhaba dediği 70 yıllardan bu yana çizgisini ve imajını bozmayan, Türk müzik sektörünün sayılı kadın isimlerinden birisi olmanın yanı sıra, Sanatçı kişiliği ve sanata kazandırmış oldukları ile de kulaklara ve gönüllere hitap etmeyi en başarılı şekilde başaran özel isimlerdendir sevgili Nilüfer.

Uzun yıllar Türk müziğinin büyük ustası Kayahan ile gerçekleştirmiş olduğu sayısız eserler ile de sanatını bizlerle buluşturan Nilüfer ilk albüm çalışmasını 1974 yılında dinleyicileri ile buluşturmuş. Son albüm çalışmasını ise 2016 yılında sevenleri ve dinleyicileri yeniden buluşturarak müzik severlere sunmuştu.

Sakin ve dingin eserlere sesi ile renk veren Nilüfer eserlerde göstermiş olduğu ses performansı ile de duygu yoğunluğu yaşatmayı başaran nadir isimlerdendir. Ve umarım yakın tarihlerde yeni eserleri ile biz sevenlerine yeniden merhaba diyerek 5 yıllık özlemi sonlandırır.

Ve sizlere benim de sevdiğim şarkıları arasında yer alan bir eseri ile bırakmak istiyorum.

Sözleri Nilüfer ve Ülkü Aker’e ait olan. Müziği ise eşsiz müzisyen ve sanatçı Buğra Uğur’a ait olan 90 yıllardan günümüze kadar binlerce insanın duygularına yol arkadaşlığı eden eseri ile buluşturmak istiyorum.

Kavak Yelleri ile…

Yaşanan yıllarım senden çok daha fazla

Hüzünlerim alır gider sevinçlerimi

İçimde yılgın rüzgarların ayak sesleri

Sende daha yeni yeni kavak yelleri

Prof. Uzm. Yaşam Koçu 

UĞUR KILIÇ 

(Aşağıda ki linkten esere ulaşabilirsiniz) 

https://soundcloud.com/kardelen85tr/nil-fer-kavak-yelleri-1 

Güven ve Değer Veriyoruz

“ Sadece ben olarak dinlendiğim yerden tek bir başlık ile yeteneklerim, becerilerim, deneyimlerim ve tecrübelerim, eğitimlerim ile sizlerle birlikteyim. ”

Hakkımda

Hakkımda daha fazla bilgi edinebileceğiniz sayfamı bu sayfada bulabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Size özel bir çok hizmetimizi incelemek isteyebilirsiniz. Lütfen ilgili sayfaya bir bakın.

Öneriler

Sizin için bazı kitap, yazı, film ve şarkı gibi önerilerim var, incelemek ister misiniz?

İletişim

Benimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.