Covid 19

 

Dünya insanlığının uzun zamandır gündeminde olan bir haber konusu korona virüsü.
Başlangıç ve bitiş noktası her ne kadar bilinmese de en belirgin bilinirliği ise dünya insanlığını etkili bir şekilde etkisi altına alması oldu. Dünya insanlık tarihi boyunca yüz yıllar içerisinde birden fazla virüs ile karşılaşmıştır insanlık ve yakın geçmişimize dair en etkili olanı ise covid 19 olmuştur. 

Dünya insanlığı olarak covid 19 ile ilk karşılaştığımız da, gerek ülkemiz de gerek diğer dünya ülkelerin de  olduğu gibi birbirinden farklı spekülasyonlar söz konusu edilerek. Altı boş komplo teorilerileri temele oturtularak bazı fütursuz çevrelerce dile getirilmiştir. 
Devletlerin ve devlet yönetimlerinin insanlığa bakış açısı gayet açık iken. ‘İnsanı yaşatırsan devlet yaşar’ Bakış açısı ile profesyonelce yönetilen bu süreç içerisinde maalesef dünya insanlığı olarak toplumlar halinde cahilce yaklaşımlarda bulunmaktan asla geri kalmayarak. Devlet yönetimlerinin insanların hayatlarını koruma ve tedbir amaçlı sergilemiş oldukları tutumlara karşı manasızca tepkiler verilmiştir. 

Dünya sağlık örgütlerinin ve ülkemizin bilim kurulu üyelerinin de dahil olduğu araştırma ve aşı bulma aşamalarında ileri boyutta çalışmalar hız kesmeden devam ederken. Diğer taraftan virüsün daha fazla yayılmaması adına pozitif sınırlandırmalara karşı toplumumuzun daha duyarlı ve daha özenli olması düşüncesindeyim. Temizlik, Maske, Mesafe kurallarına uyarak kişisel temizliğimiz  ve yaşadığımız alanların temizlik ve hijyen kontrollerini bireysel olarak kontrollü şekilde müdahale edersek risk seviyemizin minimum seviyelere düşeceği kanaatindeyim.

COVİD 19 ile alakalı dünya basının da ilk olarak Resmi haberimizi ise devlet başkanımızdan öğrenmiş bulunmaktayız.
Haber ve haberin detayları ise aşağıda ki linkte. 

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberi-cumhurbaskani-erdogandan-evde-kalin-cagrisi-corana-virus-toplantisindan-cikan-kararlar-41471895

Prof. Uzm. Yaşam Koçu

UĞUR KILIÇ

Güven ve Değer Veriyoruz

“ Sadece ben olarak dinlendiğim yerden tek bir başlık ile yeteneklerim, becerilerim, deneyimlerim ve tecrübelerim, eğitimlerim ile sizlerle birlikteyim. ”

Hakkımda

Hakkımda daha fazla bilgi edinebileceğiniz sayfamı bu sayfada bulabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Size özel bir çok hizmetimizi incelemek isteyebilirsiniz. Lütfen ilgili sayfaya bir bakın.

Öneriler

Sizin için bazı kitap, yazı, film ve şarkı gibi önerilerim var, incelemek ister misiniz?

İletişim

Benimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.