Forrest Gump

 

Hollywood sinemasının, sinema sektörüne kazandırmış olduğu ve uzun yıllarda önemini taşıyacak olan baş yapıtlarından bir tanesi. ’Forrest Gump’ Ünlü aktör Tom Hanks baş rolünde yer aldığı. 90’Lı yıllarda sinema severlerle buluşan film tam anlamıyla, insanın azmi ve istikrarı ile doğrudan orantılı bir anlatım ile hikâyesini beyaz perdeye taşımışlar.

Film, öğrenme güçlüğü yaşayan ancak atletik olarak inanılmaz yeteneklere sahip Forrest Gump’ın, doğum yılı olan 1944 ve 1982 yılları arasında gerçekleşmiş, bazen sadece gözlemlediği, bazen de başkalarına ilham verdiği 20. Yüzyılın dönüm noktası olaylarını betimler. Film, esinlenilerek çekildiği Winston Gromm’un romanından, Forrest’ın kişiliği ve ele alınan bazı olaylar yönünden farklıdır. Başta Georgia olmak üzere, Kuzey ve Güney Carolina’ da, 1993 yılının sonlarına doğru çekilmiştir.

Ailecek izlenebilecek bu muhteşem filmi izlediğinizde, hayatınıza ve hayat hikâyenize dair biden fazla nokta ile karşılaşacağınızı biliyorum.

İyi Seyirler. 

Uğur Kılıç

Prof. Uzm. Yaşam Koçu 

 

Güven ve Değer Veriyoruz

“ Sadece ben olarak dinlendiğim yerden tek bir başlık ile yeteneklerim, becerilerim, deneyimlerim ve tecrübelerim, eğitimlerim ile sizlerle birlikteyim. ”

Hakkımda

Hakkımda daha fazla bilgi edinebileceğiniz sayfamı bu sayfada bulabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Size özel bir çok hizmetimizi incelemek isteyebilirsiniz. Lütfen ilgili sayfaya bir bakın.

Öneriler

Sizin için bazı kitap, yazı, film ve şarkı gibi önerilerim var, incelemek ister misiniz?

İletişim

Benimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.