Film Önerilerim

Merhaba;
Sizlere ilk olarak paylaşmak istediğim filmlerin başında olacak olan, izlerken fazlaca düşündüren ve birden fazla sorgu ve sorgulamalara sebep olan bir film ile başlamak istedim. Hepimizin hayat, yaşam, insan döngüsü üzerine fazlaca sorusu ve sorgulaması vardır. Sizlerle paylaşmış olduğum film ise soru ve sorgulamamalarımızın kısmı olarak cevabı olabilecek nitelikte. İnsan, insan olmak, insani duygular ve insanın hayat içerisinde ki sergilemiş olduğu yaşam biçimi ve dahası bir tek film içerisinde izleyici yormadan nasıl anlatılabilir ve aktarılabilirin keskin ve net bir şekilde bir araya gelmesi ile sonuçlanan sinema tarihinin (şahsen) insan ve insan doğasına dair bir anlatımla gerçekleştirilmiş filmlerden sadece birisi. Orijinal adı (Instinct) Türkçe karşılığı ise (içgüdü) olan muhteşem baş yapıtı izlemenizi tavsiye ederim. Philip Anthony Hopkins’in sanatının zirve noktasına ulaşmış olan ve oyunculuk mesleğinin ustası olarak değerlendirilen Hopkins İçgüdü filminde sergilemiş olduğu devasal performansı ile izleyici sürüklemek adına filmin her karesine bütün ustalığı ile imzasını atmış bulunmakta.  Filmin bir diğer kahramanı ise ‘Dr. Theo Calder’ rolü ile hollywood sinemasının parlak isimlerinin olması yanı sıra gerek içgüdü filminde gerek diğer yapımlarında üstün performansları ile gerçekçiliğin ötesinde oyunculuk mesleğini icra eden bir isim  Cuba M. Gooding Junior. Filmin bir diğer kahramanı ise oyunculuk mesleğinin ustalarından Donald McNichol Sutherland yer almakta.  Filme dair sizlere şahsi duygu, düşünce, yorum ve eleştirilerimi yazmak isterdim ama, film yorum ve eleştirilerden ziyade sadece izlenmesi gereken filmlerden sadece bir tanesi  benim için. 

Aileniz ile veya yalnız izlemenizi tavsiye edebilirim. Kısmı olarak fiziksel şiddet yer almaktadır ve yaş sınırlaması olarak 7 yaş ve üzeri için izlenebilir kategoridir. 

Filmi sadece izleminizi tavsiye ediyorum ve filmin sonuna gelene kadar ön yargılı düşünceye kapılmayın. 

İyi Seyirler.

Prf. Uzm. Yaşam Koçu 

UĞUR KILIÇ

Güven ve Değer Veriyoruz

“ Sadece ben olarak dinlendiğim yerden tek bir başlık ile yeteneklerim, becerilerim, deneyimlerim ve tecrübelerim, eğitimlerim ile sizlerle birlikteyim. ”

Hakkımda

Hakkımda daha fazla bilgi edinebileceğiniz sayfamı bu sayfada bulabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Size özel bir çok hizmetimizi incelemek isteyebilirsiniz. Lütfen ilgili sayfaya bir bakın.

Öneriler

Sizin için bazı kitap, yazı, film ve şarkı gibi önerilerim var, incelemek ister misiniz?

İletişim

Benimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.