Kırmızı Kaplumbağa

Severek ve keyif alarak izlediğim baş yapıtlardan bir tanesidir. ‘Kırmızı Kaplumbağa’ filmi.
İlk olarak vizyona girdiği tarihlerde izleme fırsatı bulduğum filmler arasındadır. Uzun zaman beni etkisi altına filmlerden birisidir. Fantastik animasyon film olarak seyirci ile bulaşan filmin konusu, senaryosu, kurgusu ve görsellikleri ile izleyiciye yoğun şekilde keyif veriyor.

Filmin konusu ise oldukça alışkın olduğumuz konulardan bir tanesi ıssız bir ada ve ıssız ada da yalnız kalan bir adamın hikâyesini anlatıyor. İlk olarak filme karşı ön yargılarım vardı ama izledikten sonra yargılarımın yersiz ve manasız olduğunu idrak ettim. Özelikle kişisel gelişim ile ilgilenen arkadaşlarıma hayranlıkla önerdiğim filmlerin başında gelmektedir. Aile içerisinde de keyif ile izlenecek nadir filmlerdendir.

Filmi tam olarak özel kılan ise hikâyesinin güzelliği ve hayata karşı isteklerimizin ne kadar önemli olduğunu idrak etmemizi sağlaması. Her birimizin hayatlarımızdan birbirinden farklı istekleri vardır ve bu isteklerimizi içerisinde bulunduğumuz zaman dilimine göre şekillendiririz. Bu istek döngüsü içerisinde geçmiş, şu an ve geleceğe dair düşüncelerimizi pek fazla söz konusu etmeyiz. Neden mi ? Neden mi sorusunun cevabını ‘Kırmızı Kaplumbağa’ filmi çok basit bir anlatım ile cevaplıyor.

(Çocuklarınız ile izleyebileceğiniz ve sonrasında keyifli sohbet edebileceğiniz güzel bir film).

İyi Seyirler.

FİLM ADI : KIRMIZI KAPLUMBAĞA 

YÖNETMEN: Michael Dudok De Wit 

MÜZİK: Laurent Perez Del Mar 

DİL: YOK 

SÜRE: 80 DAKİKA

ÜLKE: JAPONYA, FRANSA, BELÇİKA

Prof. Uzm. Yaşam Koçu

UĞUR KILIÇ 

Güven ve Değer Veriyoruz

“ Sadece ben olarak dinlendiğim yerden tek bir başlık ile yeteneklerim, becerilerim, deneyimlerim ve tecrübelerim, eğitimlerim ile sizlerle birlikteyim. ”

Hakkımda

Hakkımda daha fazla bilgi edinebileceğiniz sayfamı bu sayfada bulabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Size özel bir çok hizmetimizi incelemek isteyebilirsiniz. Lütfen ilgili sayfaya bir bakın.

Öneriler

Sizin için bazı kitap, yazı, film ve şarkı gibi önerilerim var, incelemek ister misiniz?

İletişim

Benimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.