Evde Kal

EVDE KAL.

Covid 19 ile tanıştığımız tarihinden bu yana, özenli ve düzenli olarak virüsten korunma adına başlıca sınırlamalar, sınırlandırılmalar gerek ülkemizde, gerek diğer ülkelerde söz konusu. Devlet yönetimlerinin dikkatli şekilde çalıştığı ve ülke vatandaşlarının sağlığını koruma amacı ile gerçekleştirilen, sınırlandırılmalara dayalı olarak dünya insanlığının cahilliğin ötesinde yaklaşımı ve tutumu söz konusu.

Uzun zamandır üzerinde durduğum bu durumu ülkemiz ve diğer ülkeler dahil olmak üzere yazılı basın aracılığı ile paylaşılan haberlerden takip etmekteyim. Temizlik, Mesafe, Maske kuralı özelikle ülkemizde hassasiyet ile her haber içerisinde yer alırken, ülke insanımızın ‘kendi’ sağlığı için gerçekleştirmesi gereken bir kural olduğunu hiçe sayarak. Diğer insanların da sağlıklarına dair tehdit içerircesine bu kurallara uymaması içler acısı bir durum. Dünya genelinde var olan ve var olacağı süre içerisinde her daim tedbirli olmamız gereken virüs ile karşılaşmış durumdayken kendi sağlıklarını hiçe sayıp, toplum içerisinde yaşayan diğer bireylerinde sağlıklarını tehdit eden ve edecek olan davranış sergileyen insanların ruh hallerini gerçekten merak ediyorum.

Yürürlüğe koyulan kısıtlamalar ve sınırlamalara karşı dünya ülkelerinde gerçekleştirilen eylemler ise insanlığın zekâsını ve algılama seviyelerinin ciddi olarak sınırlı düzeyde eksilerde olduğunun açık ve net göstergesi durumunda. İnsanlığı virüslerden ziyade insanlık yok edecek sanırım.

LÜTFEN KURALLARA UYALIM.

https://covid19.saglik.gov.tr

Prof. Uzm. Yaşam Koçu

UĞUR KILIÇ

Güven ve Değer Veriyoruz

“ Sadece ben olarak dinlendiğim yerden tek bir başlık ile yeteneklerim, becerilerim, deneyimlerim ve tecrübelerim, eğitimlerim ile sizlerle birlikteyim. ”

Hakkımda

Hakkımda daha fazla bilgi edinebileceğiniz sayfamı bu sayfada bulabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Size özel bir çok hizmetimizi incelemek isteyebilirsiniz. Lütfen ilgili sayfaya bir bakın.

Öneriler

Sizin için bazı kitap, yazı, film ve şarkı gibi önerilerim var, incelemek ister misiniz?

İletişim

Benimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.