Varsayım

Varsayım;

Hayatımız içerisinde birbirinden farklı konu ve konu başlıklarına karşı varsayımlarımız vardır. Bu varsayımlarımıza karşı yoğun olarak olumlu, olumsuz olmak üzere anlamlar yükleyerek fiili olarak şu an ki zaman diliminde gerek kendimize gerek karşımızdaki bireylere aktarımlarda bulunuruz. Gelecek zaman dilimine dair yoğunluklu olarak kullandığımız varsayımlarımız bizi sonuca doğru ilerlerken yanılmalara doğru götürürler. Farkında olarak veya farkında olmayarak varsayım kavramını faal hale getirerek, kendimiz dışındaki bireyleri de olumlu ve olumsuz olarak etki altına alırız ve bu durumun ne kadarlı sağlıklı ve sağlıksızdır tamamen tartışmaya açık bir hal alır.

Kanıtlanmamış, kanıtlana bileceği umulan ve mantık içerisinde sonuç çıkarmaya dayalı olarak kuramsal olarak düşünce önerme halidir tam olarak varsayım. 
varsayımlarımızın yerini ön görülerimiz ile değiştirmeyi başarırsak şayet sonuca dair düşüncelerimiz ve yaklaşımlarımız daha somut bir hal alacaktır. 
Ön görü ile değerlendirilen konu, konu başlığı her ne olursa olsun sağlıklı sonuca gitmekte ve sağlıklı bir şekilde ilerlemekte daha olumlu olarak geri dönüşüm sağlamaktadır bizlere. Bütün bunlara dayalı olarak ise varsayım yerine her daim kullanmamız gereken yaklaşımı şekli ön görülerimiz olmalıdır.

Prf. Uzm. Yaşam Koçu

UĞUR KILIÇ

Güven ve Değer Veriyoruz

“ Sadece ben olarak dinlendiğim yerden tek bir başlık ile yeteneklerim, becerilerim, deneyimlerim ve tecrübelerim, eğitimlerim ile sizlerle birlikteyim. ”

Hakkımda

Hakkımda daha fazla bilgi edinebileceğiniz sayfamı bu sayfada bulabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Size özel bir çok hizmetimizi incelemek isteyebilirsiniz. Lütfen ilgili sayfaya bir bakın.

Öneriler

Sizin için bazı kitap, yazı, film ve şarkı gibi önerilerim var, incelemek ister misiniz?

İletişim

Benimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.