Nasılsın

 

-Sade ve sadece ‘nasılsın’-
Nasılsın;

Hayatımızın her alanında, her anında duyduğumuz, söylediğimiz bir cümledir nasılsın. Okyanus misali derinliğe ve dinginliğe sahip olsa da nasılsın, Kendi içerisinde oldukça sade ve sakindir.

İçinde barındırdığı manaya erişmek için derinliğine inmek gerekir. Nasılsın sesli sorulsa da gerçek cevabı sessizlik içinde kalandır. Ve bazen bir ayna olur insandan insana, sorandan sorulana yansır cevabı. Her insanın vardır bu hayatta bir nasılsını varınca aynanın karşısına. Ama iyi anda ama kötü anda, bilinçsizce sorarız nasılsını cevabını tam olarak alamasakta.

Bazen iyiyim der geçiştiririz, bazen cevap bile veremeyiz kendimize. Cevabı içten içe bilince de kalırız karşı karşıya ayna da gördüğümüzle. İnsan bedeninin uzvu gibi yapışmış bir cümledir nasılsın, kiminin dilinde kiminin yüreğinde…. Herkes birilerinden duymak ister ‘nasılsın’ sorusunu da bir kendisine sormaz, soramaz insan nasılsın diye.Giyilen kıyafetleri çıkartıp, makamdan aşağıya inip, sahip olduklarını kenara bırakıp, yukarıdan aşağıya bakmayı, aşağıdan yukarıya bakmayı unutup, nefsi duygularından arınıp.

 

Prf. Uzm. Yaşam Koçu

UĞUR KILIÇ

 

Güven ve Değer Veriyoruz

“ Sadece ben olarak dinlendiğim yerden tek bir başlık ile yeteneklerim, becerilerim, deneyimlerim ve tecrübelerim, eğitimlerim ile sizlerle birlikteyim. ”

Hakkımda

Hakkımda daha fazla bilgi edinebileceğiniz sayfamı bu sayfada bulabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Size özel bir çok hizmetimizi incelemek isteyebilirsiniz. Lütfen ilgili sayfaya bir bakın.

Öneriler

Sizin için bazı kitap, yazı, film ve şarkı gibi önerilerim var, incelemek ister misiniz?

İletişim

Benimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.