Motivasyon

MOTİVASYON
Güdü veya motiv, Bireyin hareket ve davranışlarını başlatan içsel güç. Davranışa enerji sağlayan organizmanın içindeki ve çevre güçler olarak da tanımlanabilir. Bireyin içsel gücü ve gücünü fark etmesi ile birlikte kişide önce farkındalık oluşturarak kişi de içe dönük olarak ve dışa dönük olarak performans yükselmesine ve yaşam içerisinde görünürlülüğünün fark edilmesine sebep olur. Psikoloji biliminde herhangi bir şeyin eksikliğine ihtiyaç denir, bu eksikliği gidermek için bireyde dolayısıyla organizmada beliren güce ise dürtü denir. Birey eksikliğini hissettiği şeyin ihtiyacını gidermek için içe ve dışa dönük olarak arayış ve beklenti içerisinde fark eder motivasyonunun grafiğini.

Motivasyon yaratılmış olan her birey için önemli bir yere sahiptir ve birçoğumuz için merkezimize en yakın noktada yer alarak, zaman zaman beslenme kaynağı olarak da kullanırız. Motivasyonun bireyin ve bireylerin hayatında ki önemi yüzyıllar öncesinde başlayan deneysel çalışmalarla psikoloji biliminde de yerini almış olmakla beraber, bireyin hayatında ki rolü gereği her an yüksek grafik çizgisine eriştirmek için farkında olarak veya olmayarak performans sergileyerek içsel olarak ihtiyaç duyduğu durumu içe ve dışa dönük olarak tamamlamaya ya da eksikliği doldurmaya karşı hareket halinde bulanarak, içerisinde bulunduğu zaman içerisinde ki duygu durumunu daha iyi duruma getirmek adına performans gösterir.
Prf. Uzm. Yaşam Koçu
UĞUR KILIÇ

Güven ve Değer Veriyoruz

“ Sadece ben olarak dinlendiğim yerden tek bir başlık ile yeteneklerim, becerilerim, deneyimlerim ve tecrübelerim, eğitimlerim ile sizlerle birlikteyim. ”

Hakkımda

Hakkımda daha fazla bilgi edinebileceğiniz sayfamı bu sayfada bulabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Size özel bir çok hizmetimizi incelemek isteyebilirsiniz. Lütfen ilgili sayfaya bir bakın.

Öneriler

Sizin için bazı kitap, yazı, film ve şarkı gibi önerilerim var, incelemek ister misiniz?

İletişim

Benimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.