İstikrar

İstikrar;

Hayatımızın her alanında ve her anında sahip olmamız gerekenlerin liste başında gelen ve her daim liste başında olması gereken kavramlardan sadece birisidir istikrar. Zaman döngüsü içerisinde büyük rol oynayan bu kavramı kontrollü şekilde ve daimî olarak kullandığımız zaman dilimi içerisinde bizlere yüksek olumlu geri dönüşler ile kazanımlar sağlamaktadır.

İstikrarlı olmak ve istikrarsız olmanın insanlığın yaşam alanı içerisinde etkileri ciddi şekilde göz önünde durmaktır. İstikrarı söz konusu ettiğimiz alan hangi alan olursa olsun istikrarlı şekilde ilerletmeye dair devam ettirdiğimiz süreçte kazanım sağlamamız yüzde doksan seviyesinde olmakla beraber hedefe ve başarıya ulaşmamızda ki en etkili ilerlemek şeklidir.İstikrarsızlık ile devam edilen bir ilerlemede hedefe ulaşmak ve  başarıya dair kazanımları söz konusu etmek asla söz konusu dahi edilemez. Hayat içerisinde kazanımların çoğunluk kısmını istikrarlı olmak destekler ve bu durum neticesinde ciddi oranda başarı elde edilir.   İstikrarsızlığın temelini oluşturanların başlıca nedenlerinden birisi de kararsızlık aşamasıdır. Kararsızlık durumunun açığa çıkmasına dayalı olarak daha da belirgin bir şekil alan istikrarsızlık, bireyde ve bireylerde maddi manevi kayıplara yol açmaktadır. Genel olarak hayatımız içerisinde belirgin olarak algıladığımız ve gördüklerimiz arasında yer alan başlıca kısmı olarak paylaşacaklarım ise.

Diyet yapmak için önümüzde ki pazartesi,
Spora devam etmek için kısa sürede belirgin gözlemler,

Başarıya hemen ulaşma arzusu,
Hedefe doğru ilerlerken keskinlik kazanma isteği,

Maddi manevi kazanımların başlangıçta algılama ilgisi.

Yukarıda ki okuduklarınıza sayısız şekilde onlarca örnek yazabiliriz. İstikrarsızlık ve istikrarlı olma adına.

Gerçekleştirmek istediğimiz ve başarıya dair isteklerimizin algılanır ve hissedilebilir hale gelmesi için her zaman öncelikli olarak kararlı ve istikrarlı olmaya dikkat etmemiz gerekiyor. Dışa dönük olarak aksi durumların meydana gelmesine neden olan sebep ve nedenleri de kendi içerimizde ayrıştırırsak karar alma da ve istikrarlı olma adına başarı sağlamış olabiliriz.

Prf. Uzm. Yaşam Koçu

UĞUR KILIÇ

Güven ve Değer Veriyoruz

“ Sadece ben olarak dinlendiğim yerden tek bir başlık ile yeteneklerim, becerilerim, deneyimlerim ve tecrübelerim, eğitimlerim ile sizlerle birlikteyim. ”

Hakkımda

Hakkımda daha fazla bilgi edinebileceğiniz sayfamı bu sayfada bulabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Size özel bir çok hizmetimizi incelemek isteyebilirsiniz. Lütfen ilgili sayfaya bir bakın.

Öneriler

Sizin için bazı kitap, yazı, film ve şarkı gibi önerilerim var, incelemek ister misiniz?

İletişim

Benimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.