Hayvanın Hayvan Katliamı

 

Sonsuz olan yaratıcının yaratmış olduğu canlılar arasında yer alan bir diğer canlı türü de HAYVAN’lardır.

Dünyanın yaratılışından itibaren birden fazla türde yaratılmış olan hayvan türleri vardır. Ayrıca ekosistemi dengelemek ve doğal yaşamın zincirlerini oluşturmaktadır. Hayat oluşumunun temel zinciri arasında yer alan bu sistem içerisinde yaratılmış olan bir diğer canlı türü olan insan ise bu zincirin halkalarından olan HAYVANLARA karşı, sergilemiş olduğu içsel ve dışsal açlık neticesinde meydana gelen kişilik bozukluklarının da etkisi ile ekosistemin zincirinin halkalarına zarar vermekte ve doğasına aykırı davranarak akıl ve düşünce yetisinden uzaklaşmış bir şekilde, yaratılmış olan diğer canlı türlerine zarar vermekte. Nedeni ise aşikâr bir şekilde ortada yüzyıllardır. Açlık, doyumsuzluk, sadistlik, narsistlik, kişilik bozukluğu ve yazmakla bitirilemeyecek HASTALIK belirtilerinden dolayı.

Peki ‘insan’ şehir hayatında neden hayvanların kürklerini giymeye ihtiyaç duyar hiç düşündünüz mü!

‘DOĞAL ÖLÜM’ sebebi ile hayatını kaybetmiş hayvanların kürklerini ve derilerini iklimin şartlarından sebep dünyanın bazı ülkelerinde mevsim koşullarından dolayı bilinçli ve kontrollü şekilde kullanıldığını biliyoruz.

Peki ŞEHİR hayatında yaşayıp yıl döngüsünün birkaç hafta soğuk olması itibari ile sadece ‘HASTALIKLARINDAN’ dolayı içsel ve dışa dönük olarak yaşamış oldukları psikolojik rahatsızlıkların temelini oluşturan durumların sadistçe şan, şöhret, itibar ve dahası gibi dışa dönük olarak maddi güç gösterisi sergilemek adına mevsimin soğukluğunu hissetmedikleri halde, lüks arabaları içerisinde yolculuk yaparken, bulundukları her ortamın sıcaklığının dengeli olması halinde bile hatta, belki de ayakkabıları ne kar suyu, ne de yağmur suyu görmediği halde ‘NEDEN’ yaratılmış olan bir başka canlının sadece ‘DOYUMSUZLUKLARINDAN’ dolayı hayvanların katledilmesine göz yumar ki…

Bunun tek bir açıklaması olabilir net bir şekilde ‘DOYUMSUZLUK’ Oysa dünya tarihi birden fazla doyumsuza ev sahipliği yapmıştı. Firavun, Nemrut, Sezar ve dahası gibi isimlere sonlarının ve akibetlerinin ne olduğunu her birimiz biliyoruz…

Özelikle ülkemiz sınırları içerisinde yaşayan, maalesef toplum içerisinde yıllardır sağlıksız örnek teşkil eden ve halen etmekte olan kişilik bozukluğu yaşayan ama asla bu hastalıklarını kabul etmeyen insanlarla dolu. Sözüm ona sanat adı altında gerçekleştirmiş oldukları işçiliklerinin bedeli olan haksız kazançlarını tüketebilmek adına ‘SADİSTÇE’ duygusuz, düşüncesiz bir şekilde doğanın bir parçası olan diğer canlı türlerini yok edilmesine göz yumacak kadar insanlıklarından uzaklaşmış insanlarla bir arada yaşıyoruz toplum içerisinde… Diğer insanların zekâları, duyguları, düşünceleri hatta varlıklarını yok sayarak gerçekleştirmiş oldukları sağlıksız davranışları neticesinde ise suni bir algı oluşturarak isimlerinin diğer insanlar tarafından anılmasını sağlayarak sosyal medya oluşumunda yer alıyorlar. Daha da üzücü olanı ise bazı grupların bu isimleri ‘ÇIKAR VE MENFAATLERİ’ doğrultusunda sessiz kalarak veya görmezden gelerek kabulleniyor olmaları.

Evet hayvan, hayvanı öldürüyor doğası gereği, bedensel açlığını gidermek için. Evet hayvan, hayvanı öldürüyor korunmak veya hayatta kalmak için.

Bir hayvan düşünün şimdi insanı öldürüyor.

Derisine zarar vermeden ve sadece diğer hayvanlara karşı öldürdüğü insanın derisini giymek için…

Derisi için hiçbir hayvan başka bir hayvanı öldürmez, İnsan olamamış hayvanlar dışında…

Uğur Kılıç
Prof. Uzm. Yaşam Koçu

Güven ve Değer Veriyoruz

“ Sadece ben olarak dinlendiğim yerden tek bir başlık ile yeteneklerim, becerilerim, deneyimlerim ve tecrübelerim, eğitimlerim ile sizlerle birlikteyim. ”

Hakkımda

Hakkımda daha fazla bilgi edinebileceğiniz sayfamı bu sayfada bulabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Size özel bir çok hizmetimizi incelemek isteyebilirsiniz. Lütfen ilgili sayfaya bir bakın.

Öneriler

Sizin için bazı kitap, yazı, film ve şarkı gibi önerilerim var, incelemek ister misiniz?

İletişim

Benimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.