Hayallerimiz ve Hayatlarımız

Hayallerimiz ve hayatlarımız;

Hayallerimiz ve hayatlarımız okunuşunda ki naiflik ve bütünlüğü ile beraber içten içe samimi bir şekilde içimizi ısıtıyor. Sizce de öyle değil mi!
Yaşadığımız dünya üzerinde hayatlarımıza dair birden fazla hayallerimiz vardır. Bizler hayallerimizin ışığında hayatlarımıza bazen şekil verir, bazen rol verir, bazen de sadece hayallerimizi izleriz, hatta kendimizden bile gizlice ve sessizce izleyici oluruz hayatlarımızda, hayallerimize karşı. Yaratıcının bizlere nasip etmiş olduğu en güzel özelliğimizdir hayal etmek, hayal edebilmek. Hayallerimizdir bizleri hayata daha fazla bağlayan öyle bir köprü vardır ki, hayallerimiz ile hayatlarımızın arasında biz bile fark edemeyebiliriz bu bağı. Hayat içerisinde yaşadığımız inişler ve çıkışlar vardır ve ne yaşarsak yaşayalım soyut ve somut olarak. Asla vazgeçmeyiz hayal kurmaktan ve hayal etmekten. Hayallerimiz her anımız da yanımızda olandır. Hayalsiz hayatlar ise ruhsuz bedenlere benzemektedir. Varlardır ama yoklardır. Hayallerimiz de işte tam olarak böyledir hayatımız içerisinde bir nevi ruhumuzdur hayallerimiz. Her an hayal edebilir, her an geleceğe veya geçmişe dair olumlu veya olumsuz olmak üzere hayallere kapılırız hayatta. Hayal içerisinde geleceğe dair duygu ve düşüncelerde bulunmak gerçeklikten uzaklaşmak veya kaçmak değildir. Hayat içerisinde hayal edebilmek ve hayallerimizin ışığında yaşamak gerçekliğe geçişin bir bağlamıdır aslında tam olarak özüne bakıldığında. Başarı her ne kadar tesadüf değilse, içerisinde bulunduğumuz zaman diliminde kurduğumuz hayallerimiz ise asla tesadüf değildir…

Hayal kurmaktan vazgeçmeyin, içerisinde bulunduğumuz zaman diliminde özelikle geleceğe dair olumlu ve güzel hayaller kurmak bir nevi geleceğimize atılan bir adımdır. Bu atılan temelde bizlere düşen en büyük görev ise arzu ve isteklerimizin ötesinde olmasıdır. Unutmamak gerekiyor ki hayallerimiz hayatlarımızın bir parçası ve birer yansımasıdır. Hayat hayal gibi yaşanacak bir yaşam alanı olmasa da, Hayallerimiz ışığında hayal ettiğimiz hayatı oluşturabilir ve gerçeklik kazandırarak istediğimiz, istediklerimize dair birer adım atabiliriz.  Hayatın yorucu performansına karşı sergilemiş olduğumuz gerek içe dönük, gerek dışa dönük olarak göstermiş olduğumuz reaksiyonlar sonucunda, bazen hayallerimizden uzaklaşırız oysa hayallerimiz bizden asla uzaklaşmaz. Hayal oldukları için değil tamamen bize ait oldukları için her durumda, her koşulda ve her şartta sadece hayal etmemiz gerçekliğe olan bağımız ile bütünlüğe erişmemizi sağlar.  Hayatınız içerisinde ne yaşarsanız yaşayın hiçbir zaman hayal etmekten kendinizi alı koymayın. Unutmayın ki hayallerimiz hayatlarımızın birer parçası ve yansımasıdır. Bir gün hayal kuramadığınızı fark ederseniz, biliniz ki kendi gerçekliğinizden uzaklaşmış durumdasınızdır. 

Hayal ve Hayat arasında ki en belirgin gerçek ikisininde tamamen sana ait olmasıdır. 

 

Prof. Uzm. Yaşam Koçu

UĞUR KILIÇ

Güven ve Değer Veriyoruz

“ Sadece ben olarak dinlendiğim yerden tek bir başlık ile yeteneklerim, becerilerim, deneyimlerim ve tecrübelerim, eğitimlerim ile sizlerle birlikteyim. ”

Hakkımda

Hakkımda daha fazla bilgi edinebileceğiniz sayfamı bu sayfada bulabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Size özel bir çok hizmetimizi incelemek isteyebilirsiniz. Lütfen ilgili sayfaya bir bakın.

Öneriler

Sizin için bazı kitap, yazı, film ve şarkı gibi önerilerim var, incelemek ister misiniz?

İletişim

Benimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.