Doğru Zamanda Doğru Söz

 

Doğru zamanda doğru sözü söyle;  

Doğru zamanda, doğru sözü söylemek ve söylerken de zamanı doğru kullanmak okurken oldukça keyifli, yazarken meşakkatli, anlarken eğlenceli bir kavram oldu benim içinde. Zaman içerisinde doğru zamanı algılayıp algıladıktan sonra ise doğru sözü söylemekten ibarettir, Doğru zamanda doğru sözü söylemek. Tam olarak bütünlüktür bu içerisinde baktığınızda. Yaşam sürecimiz içerisinde zamanla alakalı yoğun olarak kaygılarımız, endişelerimiz, soru ve sorunlarımız vardır ve hep olacaktır. Peki doğru zaman dediğimiz zaman dilimi, hangi zaman dilimidir ve doğru zaman içerisinde doğru sözü kendimize nasıl söylemeliyiz.

İçerisinde bulunduğumuz zaman diliminde an an geçmişe ve zaman zaman geleceğe dair söylemlerimiz, düşüncelerimiz ve dahası vardır. Bazılarımız zamansızlıktan bahsederken, bazılarımız zamanın geçmediğinden bahseder. Bazılarımız ise zaman kavramına dair birden fazla soruya sahiptir. Bu ve benzeri etkenlere dayalı olarak oldukça fazla soruya sahip olabiliriz hayatımız içerisinde, bu sorular gerekli midir, gereksiz midir irdelemeliyiz. Belki de kendimiz için doğru zamanın hangi zamanda diliminde var olduğunu veya var olacağına dair kesin olarak bir sonucumuz yoktur. Doğru zaman ve doğru sözün cevabı her zaman bu soruya sahip olan kişi saklıdır. Cevabı bulmak ve kendimize bu soruda cevap vermek istiyorsak. Doğru zamanda soruyu sormamız gerekmektedir.

Prf. Uzm. Yaşam Koçu

UĞUR KILIÇ

Güven ve Değer Veriyoruz

“ Sadece ben olarak dinlendiğim yerden tek bir başlık ile yeteneklerim, becerilerim, deneyimlerim ve tecrübelerim, eğitimlerim ile sizlerle birlikteyim. ”

Hakkımda

Hakkımda daha fazla bilgi edinebileceğiniz sayfamı bu sayfada bulabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Size özel bir çok hizmetimizi incelemek isteyebilirsiniz. Lütfen ilgili sayfaya bir bakın.

Öneriler

Sizin için bazı kitap, yazı, film ve şarkı gibi önerilerim var, incelemek ister misiniz?

İletişim

Benimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.