Değişim

DEĞİŞİM;

Çağımızın, dünya insanlık tarihinin en önemli evrelerinden birisidir. Değişim ve değişmeye dair o kadar fazlaca şeyi sizlerle paylaşabilirim, ama burada kabaca sizlerle paylaşıyor olacağım. Kabaca paylaşıyor olmam demek tamamen bana ait olan şeylerden çalarak size aktarıyor olmam demek değil. Çünkü değişim ve dönüşüm tek bir köke bağlı olsa da ilerleyiş ve işleyiş olarak birbirinden oldukça farklı ve sistem farklılığı içerisinde yer almaktadır. Bu ve benzeri sebeplere dayalı olarak sizler için hazırlamakta olduğum kitabımın içerisinde daha geniş bir yer ayırarak sizlerle buluşturmuş olacağım ve burada sizlerle kabaca paylaşıyor olmamın sebebi ise, hayatımızda bu kadar derin bir yere sahip olan konu ve konu başlıklarını sınırlı kelimelerle ifade ederek her ikisini de anlamlarından uzaklaştırmak istemememden dolayı kaynaklı olmasıdır.

Değişim her bireyin hayatında faal olarak yer vermek istediği bir konu başlığı olmak ile beraber ciddi anlamda yer almaktadır. Bazılarımız düşüncelerimizi, bazılarımız davranışlarımızı, bazılarımız işimizi, bazılarımız kişiliğimize dair olanları değiştirmeye yönelik birden fazla soruya sahiptir. Değişim yazıldığı gibi kolay okunduğu gibi hoş görünse de bu durumu gerçekleştirmek isteyen bireyi kendi içerisinde farklı bir yolculuğa davet etmekle beraber, söz konusu edilecek konu başlığına dair değişim kendi içerisinde bile değişimi gerçekleştirmektedir. O kadar net ve keskin olan bir süreç olarak görünse de başlangıç noktasından ilerleme ve gelişme safhalarına kadar geldiğinizde bazen bir pamuk gibi görünür ve bazen de bir demir kadar ağırlığını hissettirebilecek kadar kendisini belirgin hale getirebilme özelliğine sahiptir.

Sen iste değişim seninle birlikte harekete geçsin ve değişimin kendi içerisindeki değişimi ile birlikte sen de değiş… Okudukların seni değişime karşı olumsuz veya zor bir durummuş algısı oluşturmasın sadece değişmek ve değiştirmek iste kendine inan ve değişime güven….

Dönüşmek mi değişmek mi ? Dönüşümde kendi içerisinde değişime yer veren bir kavram olarak algılansa da tam olarak bütünlüğün bir parçası olmanın biraz daha ötesine geçerek farklılaşmaya sebep olan etkenlerden birisidir. Dönüşüm ve değişim süreci içerisinin var olma köklerinde barınan temel ilke ve kural ise yenilik ve yenilikçilik olmakla beraber bütünlüğün tam olarak ortaya çıkmasında büyük rol almaktadır yenilikte. Ve daha fazlası kitap içerisinde sizlerle olacak.

Prf. Uzm. Yaşam Koçu

UĞUR KILIÇ

Güven ve Değer Veriyoruz

“ Sadece ben olarak dinlendiğim yerden tek bir başlık ile yeteneklerim, becerilerim, deneyimlerim ve tecrübelerim, eğitimlerim ile sizlerle birlikteyim. ”

Hakkımda

Hakkımda daha fazla bilgi edinebileceğiniz sayfamı bu sayfada bulabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Size özel bir çok hizmetimizi incelemek isteyebilirsiniz. Lütfen ilgili sayfaya bir bakın.

Öneriler

Sizin için bazı kitap, yazı, film ve şarkı gibi önerilerim var, incelemek ister misiniz?

İletişim

Benimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.