Değer

Değer;

Bir şeyin önemini belirlemeye yarayan soyut ölçü, bir şeyin değdiği karşılık, kıymet (alıntı).

Değer olarak değerlendirilen, duygumuz yukarıda okuduğunuz şekilde nitelendirilmiş olsa da. Duygu olarak kendi içerisinde değerli olan temel duygularımızdan birisidir. Değer duygusu, ilk olarak tek taraflı olup sonrasında çoğalan bir duygudur. Değer duygusu kullanılmaya açık olan duygu değildir. Manevi gerçek olan duygumuzun. Maddi veya benzeri şeylerle karşılık bulması, değer duygusunun karşılığı değildir. Değer duygumuz soyut olarak adlandırılsa da, somut olarak karşılık bulan duygu değildir. Değer duygumuz ölçü birimi, birimleri ile kategorize ve sınıflandırılmaya tabii tutulsa da, duygumuz kendi içerisinde esir olan duygu değildir. Değer duygusu, söz konusu edilen her ne olursa olsun, önem belirleyici bir duygu değildir. Bana değerli olan, başkasına değersiz olabilendir. Değer duygusu tüketilmek üzere var olan duygumuz değildir. Değer duygusu, değersiz bir duygu değildir. Değer duygusu madde ile belirlenen duygu değildir. Değer duygusu karşılığı olmayan duygu değildir. Değer duygusu cevabı olmayan soru değildir. Değer duygusu hissedilmeyen duygu değildir. Değer duygusu sözlü ifade edilen duygu değildir. Sevgisiz duyulan değer, değer değildir. 

Değer duygumuz temel duygularımızın başlıca olan duygularımızdandır. Sahip olduğumuz duygumuz, insan olduğumuz, insani duygularımızın bizimle olduğunu dair en güzel ispattır. Değer duygusu günümüzde her ne kadar. Maddesel olarak değerlendirip, duygunun var olduğu kişi, kişiler duygusunun karşılığında ödüllendirilse de. Maddesel herhangi bir şeyle değerlendirilmeyecek duygumuzdur.

Değer duygusu içeriğinde tam olarak, sevgi, saygı, güven, değer, hoşgörü, barındıran duygumuzdur.Herkesin sahibi olduğu değer duygusuna ise çok az insan hissederek yaşar ve yaşatır… Hissedilmeden, hissettirilemeyen duygu olan değer duygusu. Tam olarak adının özelliğini yansıtan bir duygudur. Değeri adından gelmiş gibi görünse de. Değer duygusunun kaynağı duyulan sevgidir. Sevginin kaynağı ise, şüphesiz sonsuz olan yaratıcımız ALLAH C.C den gelmektedir… Sevgi üzerine yarattığı dünya aleminde, sevgi duygumuzdan sonra idrak edilmesi gereken, en güzel duygularımızın birisi olmak ile beraber, değeri değerli kılan ise merkezinde yatan sevgidir. Değer nedir sorusunun cevabı ise düşünmeksizin SEVGİ demektir…

Prf. Uzm. Yaşam Koçu

UĞUR KILIÇ

Güven ve Değer Veriyoruz

“ Sadece ben olarak dinlendiğim yerden tek bir başlık ile yeteneklerim, becerilerim, deneyimlerim ve tecrübelerim, eğitimlerim ile sizlerle birlikteyim. ”

Hakkımda

Hakkımda daha fazla bilgi edinebileceğiniz sayfamı bu sayfada bulabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Size özel bir çok hizmetimizi incelemek isteyebilirsiniz. Lütfen ilgili sayfaya bir bakın.

Öneriler

Sizin için bazı kitap, yazı, film ve şarkı gibi önerilerim var, incelemek ister misiniz?

İletişim

Benimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.