Başarısızlık Korkusu

Başarısızlık korkusu;
 
Birçok bireyde ön görülen bir durum olmanın yanı sıra genellikle bireylerde içe dönük olarak başlar ve sonrasında dışa dönük olarak gerçekliğini ve kişi tarafından kabul görmüşlüğünü göstererek tam olarak kişinin hayatında yerini alarak. Bireyin hayatını etkili bir şekilde etkileyerek başarı grafiğini ve başarma duygusunu en az seviyeye çekerek, başlama noktasından gelişme evresine gelene kadar kişi de olumsuz karar aldırma gibi etkiler sağlayarak bireyin hayatında geçici sürede olsa engel olma rolünü üstlenmiş olur.
 
Ve bu durum zaman içerisinde olağan bir hal alarak kişi tamamen ele geçirip psikolojik olarak farklı olguların oluşmasına neden olur. O kadar başarılı hale getirmiştir ki kendisini bu durum kişinin hayatın doğal akışı içerisinde pes etmesine, yenilmesine, geri çekilmesine ve benzeri bir çok eylemi başlamadan bitirmesine ve başladığı her ne olursa olsun. Neticelendirmeden noktalamasına sebeb olarak. Kişi deki etkisini daha yoğun şekilde hissetmesine ve dışa dönük olarak görülmesine neden olur.
(daha fazlası kitapta yer alacak)
 
Hayatınız da bu ve benzeri duygulara sahipseniz eğer öncelikli olarak uzman desteği almanızı tavsiye ederim.
Prf. Uzm. Yaşam Koçu
UĞUR KILIÇ

Güven ve Değer Veriyoruz

“ Sadece ben olarak dinlendiğim yerden tek bir başlık ile yeteneklerim, becerilerim, deneyimlerim ve tecrübelerim, eğitimlerim ile sizlerle birlikteyim. ”

Hakkımda

Hakkımda daha fazla bilgi edinebileceğiniz sayfamı bu sayfada bulabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Size özel bir çok hizmetimizi incelemek isteyebilirsiniz. Lütfen ilgili sayfaya bir bakın.

Öneriler

Sizin için bazı kitap, yazı, film ve şarkı gibi önerilerim var, incelemek ister misiniz?

İletişim

Benimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.